2014 m. rugsėjo 25 d., ketvirtadienis

LIETUVOS SODŲ laiškas

.
Laba diena - kreipiamės į Jus, kaip sodininkų bendrijos atstovą!
Šiuo metu sodininkų bendrijos išgyvena procesus, kurie artimiausioje ateityje gali pakeisti visų jų likimą, tačiau straipsniai apie tai, įvairi informacija, liečianti sodininkų bendrijas, yra išsibarsčiusi viešoje erdvėje ir dažnai nepasiekia tų, kam jie aktualiausi - sodininkų ir sodų gyventojų.
Siekiame padaryti Lietuvos sodininkus vieningesniais
Norime suburti sodų bendruomenę internete, todėl įkūrėme svetainę www.LietuvosSodai.lt . Mūsų tikslas: pateikti visą naujausią ir svarbiausią informaciją, susijusią su sodininkų bendrijomis, padėti rasti atsakymus į sodininkams ir sodų gyventojams aktualius klausimus.
Svetainėje LietuvosSodai.lt skelbiami naujausi straipsniai iš žiniasklaidos, taip pat pateikiama informacija apie priimtus ir planuojamus sodininkams aktualių įstatymų pakeitimus.
Svetainėje savo nuosavą "kampelį" gali rasti kiekviena sodininkų bendrija. Mielai kviečiame skelbti savo sodininkų bendrijos naujienas, publikuoti kontaktinius duomenis, dalintis džiaugsmais ir problemomis.
Norime sužinoti, kaip gyvena sodininkų bendrijos visoje Lietuvoje
Todėl, kviečiame užpildyti nedidelę apklausą apie Jūsų bendrijos aktualijas.
Kviečiame aktyviai dalyvauti
užduodant klausimus, siūlant savo naujienas, keliant Jums aktualias problemas ir siekiant gražesnės ateities visiems Lietuvos sodams. Kadangi svetainėje skelbiama informacija įdomi ne tik sodininkų bendrijų pirmininkams, bet ir kitiems nariams, kviečiame pasidalinti šia informacija savo bendrijoje. Jeigu Jūsų bendrija turi internetinę svetainę ar puslapį facebooke, būtų smagu, jeigu apie svetainę www.LietuvosSodai.lt parašytumėte ten.
LietuvosSodai.lt  bendruomenę galite rasti ir socialiniuose tinkluose Facebook bei Google+:
Facebook
Google
Dėkojame už mums skirtą dėmesį!
http://www.lietuvossodai.lt

2014 m. rugpjūčio 3 d., sekmadienis

S/B ŽARA VISUOTINIO - PROTOKOLAS 2014




KOMENTARASRinkimai tai vyko visai ne taip kaip parašyta protokole. Jei rasite daugiau netikslumų - parašykite. Apibendrinę juos, pateiksime pirmininkui ir sekretoriui, kad padarytų pataisymus ir pasiaiškintų ar tai neatidumas ir dokumento klastojimas .
P.S. Protokolas atsiųstas kaip paveikslėliai, todėl tenka jį pasididinti, kitaip gadinsite akeles. 


PRIEDAS PRIE S/B ŽARA 2013 m. REVIZIJOS KOMISIJOS AKTO
 Paaiškinimas:
2.92 straipsnis. Pastabos dėl protokolo
1. Dalyvavę posėdyje (susirinkime) asmenys turi teisę pareikšti pastabų dėl protokolo per tris dienas nuo susipažinimo su juo momento, bet ne ilgiau nei per tris dienas ir steigimo dokumentų protokolui surašyti nustatytą maksimalų terminą.
2. Pastabos dėl protokolo pridedamos prie protokolo ir nurodoma, ar protokolą pasirašę asmenys su jomis sutinka, ar nesutinka.
3. Pastabų dėl protokolo nepareiškimas neriboja teisės ginčyti juridinio asmens organo nutarimus.
Pagal minėtą Civilinio Kodekso straipsnį pateiktos pastabas
:

Revizijos komisijos narys A. Čiurlys pateikė ir Visuotiniame susirinkime perskaitė S/b Žara ūkinės veiklos vertinimo 10-ties  punktų priedą.
Susirinkimo pirmininkas A. Sruoga pareiškė, kad protokolas prijungiamas prie revizijos akto. Susirinkimas tam neprieštaravo, tad jo svarstymų nebuvo.
Bet Susirinkimo protokole tai neužfiksuota, esą tai atskira A. Čiurlio nuomonė.
 Protokole neužfiksuota blogų magistralinio kelio vietų sutvarkymas, kuri kėlė R. Biekša ir kiti, bei pirmininkės R. Girdžiuvienės ciniškas atsakymas  jam: jei turėjai lėšų ir galėjai pasistatyti namą, rask jų ir keliams tvarkyti.
Kelių greideriavimas nevykdomas, nors tam reikalingos lėšos numatytos.
Protokole neužfiksuotas ir bendrijos teritorijoje esančio miškelio dalijimasis tarp 2 – jų  Girdžių šeimos narių , valdybos nario H. Makutėno. Nepaaiškinta  iš kokių lėšų vykdomi minėtų sklypų projektavimo darbai, kuriuos kėlė ir planą rodė A. Tamošiūnas.
Protokole įrašyta, kad Regina Girdžiuvienė perrinkta valdybos pirmininke, nors tokio rinkimo nebuvo.
Protokole įrašyta, kad revizijos komisijos pirmininke išrinkta Liudvisė Langienė, nors tokio rinkimo nebuvo. Revizijos komisijos pirmininką gali rinkti ir komisijos nariai, bet tokio rinkimo irgi nebuvo, Be to, susirinkime nebuvo nei L. Langienės, nei R. Kanajevos, tad revizijos komisijos aktą skaitė pati pirmininkė R. Girdžiuvienė.
Prašiau,  pateiktas pastabas, pagal CK 2.92 straipsnį priimti ir informuoti pareiškėją apie jų priėmimą arba motyvus, kodėl jos nepriimtos, bet iš Visuotinio susirinkimo pirmininko prof. A. Sruogos gavau tik raštišką atsikalbinėjimą .


Albinas Čiurlys. s/b Žara revizijos komisijos narys
868328935
 

2014 m. liepos 24 d., ketvirtadienis

OBELŲ VĖŽYS. GYDYMAS

Yra dvi filmuotos dalys - pažiūrėkite

https://www.youtube.com/watch?v=KKPRPrdFrtE

Dėja, bet šiuo metu Funaben jau nebegaminamas, todėl siūlome jums panaudoti šį budą:
Dezinfekuokite žaizda su 2% vario sulfato tirpalu. Po to, kai žaizda apdžiūs, užtepkyte ją sodo tepalu arba vandens dispersiniais dažais.



2014 m. gegužės 19 d., pirmadienis

SODO ŽARA PLANAI INTERNETE

http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt

Paspauskite virš esančią nuorodą

Atsidaro Lietuvos žemėlapis. Kairėje pusėje rasite užrašą   VIETOS PAIEŠKA  Joje įrašote savo sodo adresą. Pav.    Žaros xx - toji yy 

xx  - tai gatvės numeris, gali būti tik vienas skaitmuo
yy - tai  namo numeris

Žemiau matote pariebintą savo adresą. Paspauskite jį ir atsivers sodo planas
Visa tai teisingai įrašę gausite sodo žemėlapį su gatvėmis ir pažymėtu Jūsų sklypu. Sėkmės !

STATYBOS

Skaitytojas klausia: ką reikia žinoti, jei šalia mano sklypo kaimynas stato malkinę

Šalia skaitytojo Martyno sklypo kaimynas stato malkinę. Kadangi tai gali turėti įtakos sodo derliui, jis teiraujausi, kur galima būtų kreiptis šiuo klausimu. Į jį atsako Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Projektavimo, statybos produktų ir proceso normavimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Šiaudinytė:
Klausimas: „Turiu sodą, kaimynas prie pat sklypo ribos 80 cm atstumu stato malkinę (be pamatų), tad noriu paklausti, koks turi būti atstumas nuo sklypo ribos, nes susidarys šešėliai, kurie kris ant mūsų sklypo ir tai gali paveikti derlių. Su mumis niekas nederinta, dėl to norėčiau sužinoti, ką reikia žinoti ir kur galima kreiptis šiuo klausimu.
Atsakymas: „Pagal Sodininkų bendrijų įstatymo 6 str. 4 d. sodo sklype statiniai statomi laikantis šių reikalavimų: pastatai turi būti statomi ne mažesniu kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos, inžineriniai statiniai (išskyrus tvoras) – ne mažesniu kaip 1 m atstumu nuo sklypo ribos, tačiau visais atvejais – kad jie nedarytų žalos kaimyninio sklypo naudotojui.
Mažesniu atstumu statiniai gali būti statomi turint rašytinį kaimyninio sklypo savininko ar sodininkų bendrijos (kai sklypas ribojasi su bendrojo naudojimo teritorija) valdybos ar pirmininko sutikimą.
Norėdami apginti savo teises dėl pažeidimų statant naujus statinius gretimame žemės sklype mažesniu nei leistina atstumu, turėtumėte raštu kreiptis į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) teritorinį padalinį pagal statinio buvimo vietą arba pranešti „Karštąja linija“ telefonu su atsakikliu (8 5) 272 1072, faksu (8 5) 207 4753 arba Inspekcijos interneto svetainės skyriaus „Karštoji linija“ poskyryje „Elektroninė pranešimo forma“ užpildę nurodytą elektroninę formą.
Pažymėtina, kad pagal Statybos įstatymo 2 str. 2 d. statinys – pastatas arba inžinerinis statinys, turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus, ir kuris yra nekilnojamasis daiktas.
Civilinio kodekso 4.2 str. 2 d. nurodoma, kad nekilnojamaisiais daiktais laikomi tokie daiktai, kurie negali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės.
Ministerijos nuomone, jei malkinė statoma be pamatų ir iš vienos vietos į kitą gali būti perkelta nepakeitus jos paskirties ir iš esmės nesumažinus jos vertės, ji yra kilnojamasis daiktas, todėl negali būti laikoma statiniu ir jai netaikomi statiniams keliami reikalavimai.